Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda


AKGO Meslek Odaları; Esnaf ve Sanatkarlar tarafından kuralan Odanın üyesi olan esnaf ve sanatkarlar ile bunların yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin uygun olarak gelişmelerini ve mesleki eğitimlerini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplinini ve ahlakını korumak amacıyla kurulan, tüzel kişiliğe sahip kamu kuramu niteliğindeki  bir kuruluştur.

Odamız 29.12.1959 tarihinde kurulmuş olup, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu ile yönetilir. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu ve Ankra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği üst kuruluşlarımızı teşkil etmektedir.

Odamızda görev yapan Başkanlarımız; Mustafa SÜSLER, Celal ÇINAR, Şeref DUMRUL, Rafet YAVUZ, Fahrettin GÜVEN, Ahmet ERKAN, Mustafa BİLGEN, Bekir YİĞİTTÜRK ve Bülent ERDOĞAN…

Odamızda kuaför güzellik uzmanı, manikürcü olarak 3000 işveren üyesi,  5000 aday üyesi bulunmaktadır.  Odamızın Eğitim Salonunda Manikür-Pedikür ve güzellik uzmanlığı meslek dalında eğitimler, kurslar ve seminerler vermektedir.

Türkiye Bayrağı