TARİHÇE
HABERLER
MEDYADA AKGO
ETKİNLİKLER
EĞİTİMLER
ÜYELİK
MEVZUATLAR
DUYURULAR
MESLEKİ EĞİTİM
KAPSAMDAKİ MESLEKLER
Başkan Bülent Erdoğan
Mail Grubu
Hava Durumu
İstanbul
Ankara
Site İçi Arama
 
Çıktı Al
İŞKUR VE ODAMIZIN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ CİLT BAKIMI MESLEK ELEMANLARIMIZİ MEZUN ETTİK


     


     


Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüler Esnaf Odası istihdamın arttırılması, iş gücü piyasasının nitelikli işgücü ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Ankara İşkur İl Müdürlüğü ile işbirliği kapsamında Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı meslek dalında ücretsiz meslek edindirme kursu düzenlendi. Ankara Kuaförler, Güzellik Uzmanları ve Manikürcüler Esnaf Odası Başkanı Bekir YİĞİTTÜRK bu kurslarla meslek sahibi olmak isteyen yetenekli gençlerin sektöre kazandırılmasını hedeflediklerini belirtti.

En az ilköğretim okulu mezunu, işsiz ve yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olan, 18–35 yaş arası toplam 75 bayanın eğitim gördüğü kurslarda, katılımcılara eğitime katıldıkları gün başına 20 lira cep harçlığı ödenmektedir. Toplam 92 gün süren eğitime katılan kursiyerlerin genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından yaptırılmaktadır. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir. Kurs sonucunda başarılı olan kursiyerlerin yarısı odamıza üye işyerlerinde istihdam edilecektir.

        


Kurslarda alanında deneyimli eğiticilerin gözetiminde ağırlıklı olarak pratik eğitimler verildi. Odamız bu kurslarla üyelerimizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Kurslarımız 1 Mart 2012-10 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılmış olup, mesleğe kazandırılan öğrenciler odamız tarafından birçok üyemizin yanında istihdam edilmiştir.

     

Diğer Başlıklar
    MANİKÜR-PEDİKÜR KURSU EKİM'DE BAŞLIYOR
     İŞKUR VE ODAMIZIN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ CİLT BAKIMI MESLEK ELEMANLARIMIZİ MEZUN ETTİK
    MANİKÜR PEDİKÜR, KALICI MAKYAJ VE DÖVME KALFALIK USTALIK SINAVLARI YAPILDI
Anketler
Kuaför tercihinizde en çok hangi konulara önem verirsiniz?

Sonuçları Göster | Eski Anketler
Linkler
AKGO © 2008 ANKARA
Tel : +90 312 417 82 95 | +90 312 417 58 61 | Fax: +90 312 425 75 95
DNA MEDYA - YAZILIM & SUNUCU HİZMETLERİ